bigle do kolczyków

2019-05-16

Bigle do kolczyków

Bigle do kolczyków, skomplikowana nazwa, ale z całą pewnością większość z nas wie, o co chodzi. Może tylko mężczyźni będą mieć pewne problemy z rozszyfrowaniem tego tajemniczego określenia. Jednakże już rodzajów bigli nie znamy powszechnie, a szkoda bo wykorzystanie konkretnych modeli może wpłynąć nie tylko na estetykę i ogólny odbiór kolczyków, nie mówiąc już o tym, że jedne typy zapięć pasują bardziej do konkretnych modeli kolczyków, a inne mniej.


Niestety w większości przypadków kierujemy się tylko wrażeniem ogólnym, czy nam się dane kolczyki podobają, czy nie. Zwracamy uwagę na rodzaj kamienia, jego kształt, użyte wykończenie, a bigle do kolczyków http://www.artfan.pl/pl,0,grupa317,o0,bigle-i-klipsy.html pozostają w cieniu. Zupełnie niesłusznie. Wykorzystanie niektórych bigli pozwala znacznie podnieść komfort noszenia kolczyków, dlatego warto jest przejrzeć najpopularniejsze modele sprawdzając czy nasze dotychczasowe wybory były słuszne.

Bigle do kolczyków mają kilka najpopularniejszych rodzajów.


Najstarsze są bigle klasyczne, wyglądające na pierwszy rzut oka jak haczyki do łowienia ryb. Wygięte są w jajo, aby jak najlepiej dopasować się do kształtu ucha i zapinane za mały haczyk. Kolejnym rodzajem są tzw. sztyfty. Małe, krótkie i bardzo proste, mieszczą się prawie w całości w uchu i jak najbardziej ograniczają widoczność bigla. Zapina się je na baranki, czyli zakrętki w kształcie zwiniętych rogów baranich, które wykonane sa z tego samego materiału, co sztyft lub z silikonu, aby ograniczyć zupełnie widoczność bigli. Zaletą tego rodzaju bigli jest ich bardzo niska waga, co nie obciąża dodatkowo uszu, a także prostota zakładania i zdejmowania


Trzecim najpopularniejszym rodzajem bigli są zapięcia angielskie, uznawane obecnie za najlepiej sprzedające się bigle do kolczyków. Składają się w całości z jednego elementu posiadającego tylko ruchome zapięcie. Ze względu na niezbyt prosty kształt, kolczyki te zazwyczaj są starannie wykonane, a nosząc je mamy pewność, iż nie zgubimy swoich kolczyków. Poszczególne modele to jednak nie wszystko. Drugim ważnym punktem jest wybór materiału, z jakiego zrobione są bigle. Do wyboru mamy metale szlachetne, jak złoto, srebro i platyna, których wykorzystanie uwarunkowane jest nie tylko wspaniałym wyglądem, ale i właściwościami utylitarnymi. Bigle do kolczyków zrobione ze srebra czy złota nie sprawią nam problemów uczuleniowych, nie zblakną, przebarwią się czy zniszczą. Są wprawdzie droższe, ale to wybór na lata, a piękna biżuteria powinna cieszyć nas bardzo długo, bo przecież po to właśnie ją kupujemy.


Chcąc zmniejszyć koszty, szczególnie przy wyrobie biżuterii handmade można często spotkać użycie posrebrzanych i pozłacanych bigli, które jednak mogą uczulać i przede wszystkim bardzo szybko zaczynają się niszczyć i wyglądać nieestetycznie. DO wyboru jest także metal w kolorze srebra oraz stal chirurgiczna. Ta ostatnia nie jest wcale tania, jakby się mogło wydawać, ale co najważniejsze jest hipoalergiczna i nie niszczy się pod wpływem kontaktu z ciałem. Podsumowując najpopularniejszym rodzajem bigli są zapięcia angielskie, uznawane obecnie za najlepiej sprzedające się bigle do kolczyków. Składają się w całości z jednego elementu posiadającego tylko ruchome zapięcie. Ze względu na niezbyt prosty kształt, kolczyki te zazwyczaj są starannie wykonane, a nosząc je mamy pewność, iż nie zgubimy swoich kolczyków.