bramka voip

2019-04-18

Bramka voip

Czy stary, analogowy telefon może zyskać nowe życie? Czy mając analogowy aparat telefoniczny zyskaliśmy możliwość, szybkiego łącza o bardzo dobrej jakości dźwięku? A może to tylko spóźniony primaaprilisowy żart? Na szczęście nie, analogowy aparat telefoniczny może nam się jeszcze przydać, zwłaszcza jeśli prowadzimy długie rozmowy z bliskimi znajdującymi się za granicą naszego kraju, a już szczególnie będziemy zadowolenie jeśli ciągle narzekamy na jakość dotychczasowych połączeń, jeżeli chodzi o bramka voip http://www.spikon.pl/bramka-voip/.


Jak to jest jednak możliwe? Dzięki technologii VoIP. Technologia ta stanowi nowe rozwiązanie, które dopiero podbija rynki europejskie, w tym polski, i które całkiem niedawno pojawiło się na świecie. Z jej wszechstronnych zalet mogą korzystać nie tylko osoby indywidualne w swoich gospodarstwach domowych, ale również małe firmy, chcące znacząco ograniczyć koszty działalności, a także ogromne korporacje. Bramka VoIP, jest więc rozwiązaniem dla wszystkich.

Czym jednak jest owa, tak zachwalana już na wstępnie bramka VoIP? Technologia ta stanowi połączenie tradycji z nowoczesnością. Tradycji może nie sprzed wieków, a zaledwie kilkunastu lat, gdyż łączy telefonię w konwencjonalnym tego słowa znaczeniu z możliwościami komunikacji internetowej. Dzięki bramce VoIP możliwe jest wykonywanie wszystkich połączeń przy użyciu protokołu TCP/IP, charakterystycznego dla komunikatorów internetowych. Jednocześnie połączenia te dokonywane są poprzez stacjonarny, tradycyjny telefon PSTN. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak jest zupełnie możliwe.


Bramka VoIP ma w swojej obudowie kilka różnorodnych portów, pozwalających na różne typy połączeń, jednakże dwa z nich są dla standardowych użytkowników najistotniejsze. Jeden z nich to port FXS z RJ-11, odpowiadający za samo podłączenie do bramki, aparatu telefonicznego analogowego oraz port WAN wyposażony w gniazdo RJ-45 Ethernet, który z kolei odpowiada za łączenie bramki z Internetem. Dodatkowo, w zależności od typu bramki, w jej obudowie mogą znajdować się i inne typy portów, np. port LAN, DSL czy USB. Jednocześnie bramka VIP nie ogranicza nas do konieczności podpięcia jednego telefonu. Być Mozę nie skorzystają z tego indywidualni użytkownicy, ale większe i mniejsze firmy mogą skorzystać z większej ilości portów FXS, co będzie się równało z możliwością podłączenia większej ilości telefonów. Dodatkowo bramka VoIP ma możliwość posiadania portu ISDN, co przekłada się bezpośrednio na umożliwienie podłączenia telefonów ISDN. Wykorzystanie bramki VoIP to przede wszystkim komfort użytkowania oraz możliwość wprowadzenia pewnych oszczędności w eksploatacji urządzeń komunikacyjnych. Urządzenie to pozwala na szybką, sprawna i bardzo prostą kontrolę wszystkich telefonów będących na wyposażeniu firmy, jak również kosztów finansowych z tytułu prowadzonych rozmów telefonicznych. Posiadanie bramki VoIP generuje więc spore korzyści, zwiększające się wraz z ilością aparatów telefonicznych w przedsiębiorstwie oraz ilością i czasem wykonywanych połączeń.