huśtawka stojąca dla dzieci

2019-04-15

Huśtawka stojąca dla dzieci

Dla każdego dziecka plac zabaw to miejsce świetnej, szalonej zabawy. Maluch biega, może się bawić z innymi dziećmi w swoim wieku i ma dostęp do wielu atrakcji, jak na przykład zjeżdżalnie, piaskownice, czy huśtawki. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się huśtawka stojąca dla dzieci.


Bardzo dużym powodzeniem i zainteresowaniem na każdym placu zabaw wyróżnia się huśtawka stojąca. Zazwyczaj jest ona mocno osadzona w betonie, zapewniając tym samym stabilność oraz bezpieczeństwo bawiącym się na niej dzieciom. Wśród dorosłych wywołuje za to wspomnienie nostalgii i chęć cofnięcia się do lat dziecinnych. Huśtawka stojąca ma swoich protoplastów w bardzo popularnych w latach poprzednich, szczególnie na wsiach, zawieszonym na drzewie kilkumetrowym kawałku sznura, oraz umocowanej na dole deseczki do siedzenia. Ten prototyp był z powodzeniem stosowany przez naszych rodziców i dziadków, obecnie, aby zwiększyć bezpieczeństwo, powoli się od niego odchodzi na rzecz huśtawek rozwieszonych na metalowych konstrukcjach, bądź też huśtawek stojących.


Huśtawka stojąca to coraz częściej również spotykany element prywatnych posesji, szczególnie wtedy, kiedy w domu jest małe dziecko. Zabawa na takim sprzęcie to chwila radości zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców czy dziadków, uszczęśliwionych widokiem radości syna lub córki lub wnuka.

Huśtawka stojąca to również doskonała rozrywka dla dzieci, które jeszcze nie potrafią same chodzić. Dzięki temu, że jest stabilna i nie przewróci się nawet wtedy, gdy dziecko zacznie w niej zbytnio się wiercić można w niej sadzać również największych wiercipiętów.


Producenci tego typu zabawek postarali się zresztą, by zabawa z wykorzystaniem huśtawki stojącej nie opierała się tylko i wyłącznie na ruchu w tył i w przód, coraz więcej modeli ma dodatkowo zamontowane stoliczki, gdzie można rozłożyć zabawki lub książeczki, wgrane pozytywki, które świetnie mogą sprawdzić się jako melodia do usypiania malucha, oraz grzechotki lub elementy pobudzające ciekawość oraz zmysł odkrywania świata przez dziecko. Ważne są również kolory, jakie najczęściej stosuje się do dekoracji takiej zabawki. Są to ciepłe, wesołe barwy, czasami również z postaciami z popularnych bajek i filmów, które też sprawiają, że dziecko kojarzy później te postacie na szklanym ekranie.


Huśtawki stojące są wybawieniem matek, które oprócz małego berbecia mają jeszcze do opanowania starsze dzieci, orz kwestie obiadu, bądź sprzątania. Ponieważ stabilna konstrukcja zapewnia dziecku bezpieczeństwo, spokojna mama może skorzystać z takiej pomocy i pozwolić dziecku na zabawę w rytm działania huśtawki, jednocześnie na przykład gotując, czy prasując. Dobra jakość materiałów, z jakich jest wykonany zarówno stelaż, jak i pokrycie huśtawki czy elementów ozdobnych sprawia, że taka zabawka może służyć na lata, nieraz nawet kilku pokoleniom, bądź po prostu członkom dalszej rodziny i przyjaciół, którzy też mają małe dzieci. Monotonny ruch, wykonywany przez huśtawkę stojącą, uspokaja dziecko i pozwala mu łatwiej zasnąć. Jednocześnie jest sprawdzonym przez nasze babcie i prababcie sposobem na świetną, rodzinną zabawę.